Černobílá duha

  • sbírka textů a básní s LGBTQ+ tématikou
    (aneb konečně Duhová kniha nejen pro duhové!)
  • pevná vazba, sametové lamino
  • formát A6
  • počet stran: 188
  • ISBN: 978-80-7551-131-7
290 Kč
Skladem

"Ladies and gentlemans and everybody in-between!" 
touto větou v roce 2015 Ruby Rose zahájila předávání cen MTV EMAs. Tato věta zvedla obrovskou vlnu reakcí a hromada lidí si uvědomila, že nejsou jen "ženy a muži", ale že nás existuje celé, daleko širší spektrum. 

To je ostatně i hlavní myšlenka mé druhé sbírky - ČERNOBÍLÁ DUHA - chci totiž přestat říkat "duha" a "ostatní" a začít říkat MY. Dokud existují hranice, vždy nás budou od sebe dělit. Nejsme jiní, nejsme extravagantní. Jsme naprosto stejní, prostě lidé. Brečíme, milujeme, hádáme se, usínáme spolu, nebo každý sám. Sníme a nesnažíme se o nic jiného, než žít. Proto černobílá duha, protože zapadáme. VŠICHNI na toto spektrum zkrátka zapadáme - SPOLEČNĚ.

Knihou nás provede zajímavý vypravěč. Trochu tajemný, ale jsem si jistá, že mu přijdete na kloub. Taky se nám na stránkách opět poschovávalo pár (téměř neviditelných) detailů - najdete je všechny? 

A nakonec, dejte mi prosím vědět, jak se vám knížka líbila. Co můžeme vylepšit, změnit a jakou sbírku mám vymyslet pro příště! :) Nezapomeňtě totiž, že poezie? To jsme přeci MY všichni dohromady. 

S hlubokou Láskou Tvá
SAM XABYSSUS

 

"To bych mohla možná vyprávět. Když jsem se vrátila z Británie letos (2019) v lednu a poznala slečnu tak romantickou, tak nádhernou, tak chytrou, tak vášnivou a opravdovou, víc opravdovou právě tím, že existovala dlouhou dobu jen na dopisním papíru, tak vznikla kniha Černobílá duha. Napsaná jako totální výbuch, jako hluboký smutek a zároveň obrovská naděje. Proč? Ta slečna mi ublížila na opravdu hodně hluboké úrovni. Dovolila jsem si zamilovat se a věřit, že tentokrát je to opravdu naposled. Byla tak jiná, nostalgická a věřila na dopisy a známky. Nevadilo jí čekat na slova klidně týden. Vážit cestu na poštu a mluvit o tom "hlubokém ničem" a přesto... Dovolila jsem si opravdu věřit a to jsem údajně neměla dělat. Ha! Měla! Jak jinak by vznikla tak magická kniha jako je právě Černobílá duha! Jsem na ni opravdu hrdá a věřím, že je v ní ukryto hluboké něco, co na vás dýchne skrze stránky."

Kód Kód: 51
Kategorie: KNIHY
Zpět do obchodu